Trending

5 największych europejskich start-upów, które wstrząsają mobilnością

Od elektrycznych latających samochodów po bezdokowe samoobsługowe e-skutery i rowery, europejskie start-upy są w czołówce, jeśli chodzi o wykorzystanie technologii, aby zmienić sposób, w jaki podróżujemy, czyniąc nasze życie łatwiejszym i bezpieczniejszym.

To tylko pięć najważniejszych, na które musisz uważać.

1. Nyobolt

Gdy powoli przestawiamy się na pojazdy elektryczne (EV), jedną z rzeczy, które nas powstrzymują, jest zasięg, jaki mogą przebyć samochody i koszty. Ale Nyobolt opracował ultraszybkie akumulatory litowo-jonowe, które ładują się w ciągu kilku minut. Więcej informacji: https://californiamedia.pl/

Firma, której technologia narodziła się na Uniwersytecie w Cambridge, twierdzi również, że akumulatory są najbardziej zrównoważoną opcją przechowywania energii w branży, mając cykl życia ponad 10 razy dłuższy niż standardowe akumulatory litowo-jonowe, według ich twórców.

2. Dwa razy

Niemiecki start-up Twaice staje się nieoceniony dla zrównoważonego rozwoju branży akumulatorów, co jest coraz ważniejszym czynnikiem w przejściu na pojazdy elektryczne.

Firma będzie szczególnie przydatna do planowania drugiego, a nawet trzeciego zastosowania baterii, a także do ich recyklingu. Więcej informacji: https://edu-media.com.pl/

Twaice dostarcza oprogramowanie do predykcyjnej analizy akumulatorów, które pomaga producentom budować zoptymalizowane i zrównoważone elektryczne układy napędowe. Może zdalnie monitorować wydajność baterii i przewidywać awarię, zanim do niej dojdzie.

3. Lilia

Jeśli bardziej lubisz latać z napędem elektrycznym, nie szukaj dalej niż „latający samochód” opracowany przez niemiecki start-up Lilium.

Firma opracowuje mały pojazd z napędem elektrycznym, który może przewieźć garstkę pasażerów. Chociaż nie są jeszcze dostępne na rynku, tego typu pojazdy są przeznaczone do krótkich lotów regionalnych lub w obrębie miasta.

W 2019 roku Lilium zakończyło pierwszą fazę testowania swojego pięciomiejscowego prototypu elektrycznego. Pracuje również nad pojazdem siedmioosobowym. Firma twierdzi, że jest na dobrej drodze do uruchomienia operacji pasażerskich w kilku lokalizacjach na całym świecie do 2025 roku.

4. Kierowca

Potrzebujesz pomocy w prowadzeniu pojazdu? A może pomóc, aby nie zasnąć za kierownicą?

Nie szukaj dalej niż hiszpański start-up Drivvisor. Firma wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) i wizję komputerową do monitorowania stylu jazdy, a także może wykrywać i zapobiegać rozproszeniom uwagi i zmęczeniu.

Aplikacja monitorująca kierowcę zapewnia również regularne raporty z jazdy. Więcej informacji: https://zobacz.info.pl/

5. Kucyk

Wypożyczanie e-skuterów i rowerów stało się bardziej ekologicznym i prawdopodobnie szybszym środkiem transportu niż samochody. Start-up Pony, z siedzibą w Bordeaux, dostarcza bezdokowe, samoobsługowe hulajnogi i rowery. Firma planuje również ekspansję do innych miast europejskich, takich jak Bruksela, Lizbona i Paryż.

Ale to, co ta firma robi inaczej niż jej konkurenci, to zapewnienie, że jej zyski pozostaną w lokalnej gospodarce, współpracując z lokalnymi władzami. Działa w modelu własnościowym peer-to-peer, a firma twierdzi, że nie tylko pomaga to lokalnym gospodarkom, ale także powoduje mniej wandalizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *