Trending

Budowa Samochodów Do Driftu – Wszystko, Co Musisz Wiedzieć

Opcje mogą być nieco przytłaczające podczas budowania samochodów driftowych, więc wszystko, co musisz rozważyć, dzielimy na dziesięć prostych kroków.

Jeśli jesteś podobny do nas, prawdopodobnie widziałeś inspirującą wersję driftu online i zastanawiasz się, czego potrzeba, aby zrealizować swój własny projekt driftu.

Jak można się domyślić, istnieje wiele sposobów na zbudowanie samochodu do driftu i w większości zależy to od czasu, wiedzy i budżetu.

Podczas gdy niektórzy z was mogą chcieć rozpocząć tworzenie samochodów do driftu, aby wypełnić swój czas w weekendy, mając na celu ukończenie projektu w przyszłości, inni będą chcieli rozważyć szybszą i łatwiejszą trasę.

Oczywiście istnieje możliwość zbudowania gotowego samochodu do driftu, ale gdzie jest w tym zabawa?

Jeśli chodzi o budowanie samochodów do driftu, możesz być dumny ze swojego dzieła i potencjalnie zdobyć po drodze bogactwo wiedzy. Więcej informacji: https://drogowy.com.pl/

Dzięki takim przewodnikom, w połączeniu z prawie każdym filmem, jaki możesz chcieć, aby był dostępny na YouTube, nie było lepszego czasu na rozpoczęcie budowania samochodów do driftu.

Jakie są więc podstawy, których będziesz potrzebować, aby zacząć?

Wybór samochodu

Wydaje się dość oczywiste, co? Na pewno nie dostaniesz żadnych nagród za odgadnięcie tego!

Pomimo oczywistości, to, co nie jest tak rażące, to idealna platforma do wyboru jako podstawa dla twojej konfiguracji do driftu.

Podczas gdy seria Gymkhana Kena Blocka podkreśliła potencjał samochodów AWD, wraz z niektórymi z najbardziej szalonych bestii na ziemi rozdrabniających wszystkie cztery opony w Gatebil , udowodnili, że dryfowanie AWD nie jest niemożliwe.

Podobnie samochody takie jak Toyota MR2, które mają układ RR (tylny silnik, napęd na tylne koła), również udowodniły swoje możliwości na przestrzeni lat, nawet jeśli nadsterowność typu snap może stanowić nowe wyzwanie.

Jeśli chodzi o trzymanie się wypróbowanej i przetestowanej platformy samochodów do driftu, istnieje wyraźny zwycięzca, który jest wybraną metodą w zawodach driftowych na całym świecie.

Jak najprawdopodobniej zgadłeś, to układ FR (przedni silnik, napęd na tylne koła) jest wyraźnym zwycięzcą, który bez wątpienia zapewni największy potencjał nadchodzącej konstrukcji samochodu do driftu. Więcej informacji: https://auto-toma.pl/

Jeśli jeszcze nie kupiłeś swojego przyszłego samochodu do driftu, upewnij się, że udałeś się do naszych przewodników Best Drift Cars For Beginners i Ultimate Cheap Drift Cars, aby zobaczyć nasze najlepsze typy FR, aby zacząć.

Obliczanie realistycznego budżetu

Gdy już wybierzesz idealną bazę do budowy samochodów do driftu, musisz zastanowić się, czy chcesz stworzyć budżetową konstrukcję uliczną, czy może planujesz jazdę na zawodach.

Jeśli masz grupę przyjaciół z narzędziami, wiedzą i mnóstwem wolnego czasu, to jest to idealny scenariusz, jeśli chodzi o budowanie samochodu do driftu z ograniczonym budżetem.

Następnie, gdy ziomkowie zdecydują, że nadszedł czas, aby rozpocząć budowę samochodu do driftu, możesz odwdzięczyć się za przysługę.

Z drugiej strony, jeśli masz ograniczoną wiedzę na temat mechanicznego aspektu samochodów i bardzo mało miejsca i narzędzi, może być konieczne uwzględnienie kosztów robocizny po drodze.

Niestety, może to dość szybko zamienić się w duże pieniądze.

Tak czy inaczej, będziesz chciał mieć pewność, że odłożyłeś pieniądze na najważniejszy aspekt tutaj – czas siedzenia!

Pamiętając o ostatecznym celu

Widzieliśmy, że zbyt wiele kompilacji dryfujących dotarło do końcowych etapów ukończenia, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że pula oszczędności jest teraz pusta.

Zanim się zorientujesz, rozpoznasz znajomą przejażdżkę swoich kumpli w swoich strumieniach mediów społecznościowych, wraz z ceną.

Z tego powodu uważamy, że ważne jest, aby przypomnieć początkującym drifterom, że ukończenie i czas siedzenia są najważniejszymi aspektami budowy samochodów do driftu.

Nie martw się, jeśli nie uwolniłeś jeszcze pełnego potencjału mocy. O wiele lepiej jest cieszyć się mocą, którą aktualnie posiadasz, ucząc się prawidłowego prowadzenia samochodu.

Nigdy nie zapominaj, że król driftu, Keiichi Tsuchiya , zaczął dryfować z mocą około 120 koni mechanicznych w swojej Toyocie AE86 ! Więcej informacji: https://a2moto.pl/

W razie potrzeby dodatkowe przyrosty mocy można odblokować w dalszej części linii, a będą one jeszcze bardziej satysfakcjonujące, gdy osiągniesz poziom umiejętności, na którym naprawdę będziesz w stanie wykorzystać go na swoją korzyść.

Tak więc, niezależnie od tego, czy wybrałeś trasę JDM, z takimi jak Nissan 350Z , Mazda Miata , a może nawet Lexus IS300 …

A może trasa Euro, z BMW E36 lub E46 – jesteśmy pewni, że te dziesięć kroków zapewni Ci ostateczne kroki, jeśli chodzi o budowanie samochodów do driftu.


Dziesięć kroków budowania samochodów do driftu

Teraz, gdy już obliczyłeś realistyczny budżet na swoją konstrukcję driftu, nadszedł czas, aby przyjrzeć się, co jeszcze musisz wziąć pod uwagę.

Jeśli Twoim celem końcowym jest uproszczenie spraw i cieszenie się rozdrabnianiem opon w samochodzie rakietowym podczas pukania do drzwi ze znajomymi w weekend, nie musisz brać pod uwagę wszystkich tych ulepszeń.

Załóżmy jednak, że chcesz zrzucić kilka epickich poślizgów i potencjalnie rozważyć w najbliższej przyszłości rywalizację w driftingu. W takim przypadku warto zapoznać się ze wszystkimi tymi krokami, aby zobaczyć, które najlepiej odpowiadają Twoim wymaganiom.

Zgadza się. Zaczynamy tutaj od podstaw i chociaż absurdalnie wielkości silnika może być celem końcowym, najpierw skupimy się na podstawowych aspektach.

Na początek, te fantazyjne skórzane podgrzewane fotele, które masz? Nadszedł czas, aby umieścić je na ulubionej stronie aukcyjnej, ponieważ jedyna rzecz, którą rzucą się na kolana pasażerów, wystarczy, gdy wyrzucisz swój dryfujący samochód na bok.

Nie wspominając już o nadwadze związanej z siedzeniami OEM i towarzyszącymi im luksusami.

Nadszedł czas, aby pozbyć się luksusów i zabrać swój samochód driftowy z powrotem do podstawowych rzeczy. Obejmuje to wszelkie niepotrzebne panele wewnętrzne, potencjalnie tylne siedzenia, a nawet podsufitkę i dywanik.

Wszystkie te rzeczy będą ważyły ​​zdumiewająco, a usuwając jak najwięcej ze swojego driftowego samochodu, masz zapewnioną oszczędność wagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *