Trending

Francja odwołuje ambasadorów w Stanach Zjednoczonych i Australii w związku z oburzeniem związanym z umową o łodzi podwodnej

Francja wezwała swoich ambasadorów w Stanach Zjednoczonych i Australii na „konsultacje” w piątek w sprawie sprzeciwu wobec umowy z okrętami podwodnymi, powiedział francuski minister spraw zagranicznych w oświadczeniu.

„Na prośbę Prezydenta Republiki postanowiłem natychmiast odwołać do Paryża naszych dwóch ambasadorów w Stanach Zjednoczonych i Australii na konsultacje” – powiedział minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian.

Posunięcie to nastąpiło po tym, jak Canberra ogłosiła na początku tego tygodnia, że ​​rezygnuje z dużego zakupu francuskich konwencjonalnych okrętów podwodnych na rzecz okrętów nuklearnych zbudowanych w technologii amerykańskiej.

„Ta wyjątkowa decyzja jest uzasadniona wyjątkową powagą zapowiedzi wydanych 15 września przez Australię i Stany Zjednoczone” – kontynuował Le Drian.

Francuski urzędnik zaatakował „nie do przyjęcia zachowanie między sojusznikami i partnerami, którego konsekwencje wpływają na samą koncepcję naszych sojuszy, naszych partnerstw i znaczenie Indo-Pacyfiku dla Europy”.

Więcej informacji: https://psmedia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *