Trending

Materiały i wykończenia drzwi wejściowych z drewna

Drewno, które widzisz pod przezroczystym wykończeniem, decyduje o tym, czy wygląd Twoich drzwi będzie rustykalny, czy wyrafinowany.

Drzwi wykonane ze stabilnego drewna są mniej narażone na działanie wilgoci, dzięki czemu lepiej trzymają się żywiołów. Oto porównanie kilku bardziej popularnych gatunków.

Sosna Ponderos

CHARAKTER: Stosunkowo stabilny, jasny w kolorze i wadze, często usiany sękami. Rozważ pomalowanie go; trudno jest równomiernie zaplamić. Więcej informacji: https://idom.net.pl/

daglezja

Charakter: Drewno cięte ćwierćtuchem ma proste, jednolite słoje, jest stabilne i odporne na szachownicę. Ciemnieje naturalnie pod przezroczystym wykończeniem.

biały dąb

Charakter: Naturalnie stabilny i odporny na gnicie, po przetarciu i bejcowaniu uwidacznia swoje charakterystyczne, nakrapiane słoje z otwartymi porami. Więcej informacji: https://ap-design.pl/

Olcha Sękowata

Charakter: Grona czeczotów i małe sęki sprawiają, że olcha to dobry wybór na drzwi rustykalne. Ma dość proste ziarno i naturalny wiśniowy odcień.

Mahoń Afrykański

CHARAKTER: Głęboko brązowe tropikalne drewno liściaste, które jest bardzo ciężkie i stabilne. Sprawdź, czy drewno zostało pozyskane w sposób zrównoważony.

Cena: około 650 do 800 USD

Opcje wykończenia

Większość firm produkujących drzwi maluje lub lakieruje przed dostawą lub możesz zaoszczędzić kilka dolców, zamawiając drzwi w stanie surowym i powlekając je samodzielnie. Pamiętaj tylko, aby uszczelnić wszystkie krawędzie, aby drewno nie wchłaniało wilgoci.

Poliuretan

Żadne inne przezroczyste wykończenie nie dorównuje jego trwałości i odporności na wilgoć. Zastosować

na początek dwie warstwy poliuretanu klasy zewnętrznej. Szlifować i nakładać jedną świeżą warstwę co dwa lata, aby zachować świeży wygląd.

Farba

Ponieważ jej nieprzezroczyste pigmenty blokują promienie słoneczne UV, farba olejna lub wodna do zastosowań zewnętrznych jest najtrwalszym i najbardziej ochronnym wykończeniem, jakie można zastosować. Dodatkowo jest dostępny w przyciągających wzrok kolorach, aby poprawić wygląd krawężnika Twojego domu. Szlifować i nakładać ponownie co pięć do sześciu lat. Więcej informacji: https://betdom.pl/

Lakier Spar

Ta staromodna mieszanka olejów i żywic odpornych na promieniowanie UV jest bardziej elastyczna i mniej plastyczna niż poliuretan. Nic nie dorównuje bogatemu wyglądowi, jaki nadaje drewnu po ośmiu lub dziesięciu warstwach. Raz w roku szlifować i ponownie nakładać dwie warstwy nawierzchniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *